منو

اطلاعیه دستورالعمل اجرایی امور آموزشی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98

اطلاعیه دستورالعمل اجرایی امور آموزشی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98

مؤسسه آموزش عالی روزبهان

با شیوع ویروس کرونا در جهان، به دلیل سرعت بالای انتقال آن باگذشت زمانی کوتاه، بسیاری از کشورها سیاست تعطیلی تمام مقاطع تحصیلی و مؤسسات آموزشی را در اولویت برنامه های مبارزه با شیوع بیماری قرار داده اند. بنابر آمار دریافت شده از وبگاه یونسکودر09/01/1399، 165 کشور تعطیلی سراسری مؤسسات آموزشی را در دستور کار قرار داده اند. در ایران نیز براساس سیاست ستاد ملی مبارزه با کرونا، از نخستین روزهای اسفند ماه 1398 تا اطلاع ثانوی در سال 1399 تعطیلی سراسری همه آموزش های حضوری اعلام گردید .بر اساس سیاست های عملیاتی اتخاذ شده معاونت آموزشی وزارت علوم، برای به حداقل رساندن آسیب های ناشی از تعطیلی آموزش حضوری ، آموزش الکترونیکی جایگزین آموزش حضوری گردید.

بر این اساس طبق نظر معاونت‏ آموزشی و تحصیلات تکمیلی مؤسسه آموزش عالی روزبهان دستورالعمل ذیل تنها برای نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98 قابل اجرا است.

1-تقویم آموزشی نیمسال جاری در بازه زمانی طولانی‎تری تعریف می شود در نتیجه پایان کلاسهای کلیه مقاطع تحصیلی تا تاریخ 12/04/1399 بوده و شروع امتحانات پایان نیمسال برای کلیه مقاطع از تاریخ 14/04/1399 تا 29/04/1399 است. لازم بذکر است که تاریخ های اعلام شده تنها در صورت اعلام پایان زمان محدودیت طرح آموزش حضوری از سوی ستاد مبارزه با بیماری کرونا تعیین گردیده است و در غیر اینصورت در اطلاعیه دیگر، تغییرات احتمالی اعلام خواهد شد.

3- برگزاری کلیه کلاس های دروس تئوری تمامی مقاطع تحصیلی بر روی سامانه آموزش الکترونیکی (Roudemy) دانشگاه که (کلیپ آموزشی نحوه استفاده از آن به دانشجویان و اساتید محترم ارسال شده است) تا اطلاع ثانوی به صورت مجازی ادامه می یابد

3- برنامه ریزی برای برگزاری کلاس های دروس عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی که امکان تشکیل کلاس برای آنها در نیمسال جاری وجود نداشته است پس از عادی شدن شرایط و اعلام از سوی ستاد مبارزه با کرونا، در نیمسال تابستان به صورت فشرده انجام خواهد شد و نمره درس مربوطه در نیمسال 982 ثبت می گردد. شرایط گذراندن دروس کارآموزی و کارورزی و ثبت نمره، همانند دروس عملی است.

4- جلسات دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد در شهریور‏ماه برگزارخواهد شد برنامه و نحوه اجرای آن متعاقباً اعلام می گردد.  

 

((در صورت بروز هرگونه سوال، کارشناس مربوطه از طریق ایمیل پاسخگو شما خواهد بود.))

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی

                                            17 فروردین ماه 1399