منو

پرسش های متداول

دانشجویانی که هنگام ثبت اطلاعات دانشجویی با پیام خطا مواجه می شوند و اطلاعات برای ایشان ثبت نمی گردد.؟

دانشجویان باید از درستی اطلاعات خود مطمئن باشند و ابتدا دکمه ثبت نهایی را بزنند و سپس فیلدی که به رنگ زرد در آمد را کامل نماید و برای هر فیلد این عمل را تکرار نمایند تا پایان .

در ضمن باز شدن منوهای سمت راست دلیل درستی اطلاعات نمی باشد  در صورتی که اطلاعات  ناقص باشد پرتال دانشجو در هنگام انتخاب واحد غیر فعال می گردد و عواقب آن بر عهده دانشجو می باشد .

 

دانشجویانی که به هر دلیل  نمی توانند وارد پرتال دانشجویی خود شوند؟

می بایست به همراه مدارک ذیل به امور کامپیوتر مراجعه نمایند :

1.درخواست کتبی در کاغذ A4 (شماره دانشجویی و شماره شناسنامه باید در آن قید شود)

2.پرینت پیام سایت

3.پرینت تائیدیه یا کپی کارت دانشجویی

4.کارت شناسایی معتبر

لازم به ذکر می باشد در  صورتی که بعد از 24 ساعت دانشجو به پرتال  مراجعه نمود و باز هم با پیام خطا مواجه شد  جهت دریافت پاسخ یک هفته بعد مراجعه نماید .

در صورتی که رمز خود را تغییر داده اید یکبار با شماره شناسنامه نیز امتحان نمائید .

 

سوال:آیا در انتخاب واحد با تاخیر دروس جدیدی ارائه میشود؟

پاسخ:خیر.انتخاب واحد با تاخیر در ادامه انتخاب واحد اصلی قرار دارد و به منظور انتخاب واحد برای کسانی است که موفق به انتخاب واحد اصلی نشده ند. این زمان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و اگر دانشجو موفق به انتخاب واحد نگردد به منزله مرخصی تحصیلی خواهدبود. دروس جدید با تشخیص مدیرگروه رشته مربوطه در حذف اضافه ارائه می شود.

سوال: تعیین دروس و اساتید و برنامه کلاسها در هر ترم چگونه است؟

پاسخ: با تشخیص مدیر گروه بر اساس نظرسنجی های ترم های قبل از بین اساتید مجرب اساتید تعیین می گردند.

تعیین دروسی که باید ارائه شوند بر اساس چارت ترمی برای هر ترم است.

زمان بندی بر اساس زمانهایی است که اساتید می توانند در دانشگاه حضور یابند. اولویت با اساتید مجرب است تا زمانهای مناسب.

از دیگر اولویتهای زمانی کلاسها می توان به ترافیک کلاسهای درسی و ساعات شبانه روز اشاره کرد.

اولین هدف انتخاب استاد برتر و سپس زمان مناسب برای دانشجویان است. اما اولین هدف ارجحیت دارد.

سوال: چه هنگام می توان از مهمانی تکدرس استفاده کرد؟

  پاسخ: پس از اتمام انتخاب واحد با تاخیر و حذف و اضافه، اگر درسی پیشنیاز باشد که ارائه نشده است و یا دانشجوی ترم آخر باشد که درس مورد نظرش ارائه نشده باشد باید با دریافت فرم مهمان از قسمت دریافت فایل یا انتشارات و تکمیل آن ابتدا به مسول رشته سپس برای تایید به مدیر گروه مراجعه کند.

سوال: علت اینکه با تماس تلفنی با دانشگاه گاهی پس از چندین بوق تماس قطع می شود بدون اینکه پاسخی داده شود چیست؟

پاسخ: سیستم تلفن سانترال دانشگاه مجهز به انتظار تماس است. ودراین حالت که شما می فرمایید مسوول مربوطه که قصد تماس با وی را دارید. مشغول مکالمه است و به همین دلیل پس از چند بوق تماس قطع می شود در این حالت  شماره های دیگر دانشگاه را امتحان کنید.

سوال: تکلیف دانشجویانی که موفق به اخذ نمره پروژه یا کاراموزی در زمان مقرر نشده اند چیست؟

 پاسخ: اگر پس از مهلت مقرر دانشجو با مراجعه به استاد دفاع کند از آنجاییکه تاریخ دفاع درج شده بر برگه نمره منقضی است، دانشجو ملزم به تمدید و اخذ واحد درسی پروژه یا کاراموزی بصورت مجدد می باشد و از نظر آموزش قابل قبول نیست و باید تمدید گردد.


اینترنت Wireless دانشگاه و بانک نرم افزار

جهت ورود به پرتال آموزش (انتخاب واحد ، حذف و اضافه ، برنامه کلاسی ، امور مالی و....) از وب سایت www.ucr.ir یا http://78.38.80.243 استفاده نمائید. اینترنت Wireless دانشگاه فعال می باشد دانشجویان می توانند از طریق لب تاپ و تلفن همراه از اینترنت استفاده نمایند (رمز عبور لازم نمی باشد) در ساعات آزاد سایت،دانشجویان می توانند از اینترنت سایت 1 و2 در ساعات اداری استفاده نمایند. جهت استفاده از بانک نرم افزار با وارد نمودن 192.168.100.254 در start=>Run و وارد نمودن نام کاربری Student و کلمه عبور 123456 می توانید از نرم افزارها موجود در بانک استفاده نمایید. آدرس وب سایت دانشگاه www.Rouzbahan.ac.ir می باشد.

شماره حساب دانشگاه جهت واریز شهریه

شماره حساب جهت واریز شهریه: سیبا (بانک ملی) 0105371429007 به نام موسسه آموزش عالی روزبهان (قابل پرداخت درکلیه شعب بانک ملی) الزاما فیش های3برگی دربانک پرکرده ، پس از واریزابتدا برای خود کپی تهیه نموده و سپس 2 برگ فیش را با درج نام ،نام خانوادگی،شماره دانشجویی، رشته ومقطع تحصیلی تحویل امور مالی دهید.

در صورتی که نمیتوانید وارد پرتال شخصی خود شوید . . .

از انتشارات دانشگاه فرم رفع عیب تهیه نموده و پس از کامل نمودن فرم به همراه کارت دانشجویی یا کارت شناسایی به واحد کامپیوتر مراجعه نمائید .